Gmina Lubenia - Aktualności
logo
Data: 2019-05-26
Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
strona główna     Kultura    Gminny Ośrodek Kultury    Aktualności
Aktualności

Informujemy, że w dniu 18.04.2019 r (Wielki Czwartek)

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni czynny będzie w godz. 9.00 -15.00

Filia w Siedliskach czynna w godz. 9.30 -13.30

Filia w Straszydlu - nieczynna


w dniu 19.04.2019 r (Wielki Piątek)

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni czynny będzie w godz. 9.00 -13.30

Filia w Siedliskach czynna w godz. 9.30 -13.30
Spektakl dla dzieci w Teatrze "Maska"


W dniu 2 października br, 100 dzieci ze szkół podstawowych w Straszydlu, Lubeni i Siedliskach wzięło udział w spektaklu "Zorro" w Teatrze "Maska" w Rzeszowie.
Wyjazd dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z „Funduszu Promocji Kultury”.

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni otrzymał dofinansowanie do wniosku „W drodze do kultury”. Partnerami przedsięwzięcia są szkoły podstawowe z terenu gminy, Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni oraz Aktywni Razem Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Lubenia.

Przy muzyce i przy pysznych wypiekach upłynęło Malinowe Święto w Sołonce w dniu 8 lipca 2018r. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się : ZPiT Kamień" oraz Młodzieżowa Kapela "To i hola" z Kamienia, zespół "A gdzie to dawniej stroiło" - łemkowski folk, a także uczniowie Szkoły Podstawowej w Sołonce. Gwiazdą wieczoru był Tomasz Calicki.  Imprezie towarzyszył konkurs na najsmaczniejszy placek z malinami, degustacja koktajli owocowych i konkurs na Królową i Króla Malin. Całość zakończyła zabawa przy muzyce zespołu "Madam"


Wycieczka do stolicy

Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Lubenka’ odbyli dwudniową wycieczkę do Warszawy. Uczestnicy zwiedzali stolicę z przewodniczką, która w bardzo interesujący sposób przedstawiła historię miasta i pokazała miejsca ważne dla kultury narodowej. Ogromną atrakcją wyjazdu była możliwość obejrzenia panoramy Warszawy z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki. Bardzo duże wrażenie wywarł na młodzieży potężny Stadion Narodowy, a także piękne Łazienki Królewskie.

Wyjazd dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z „Funduszu Promocji Kultury”.

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni otrzymał dofinansowanie do wniosku „W drodze do kultury”. Partnerami przedsięwzięcia są szkoły podstawowe z terenu gminy, Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni oraz Aktywni Razem Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Lubenia. Drugą częścią projektu, która zrealizowana zostanie po wakacjach, będzie wyjazd dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy do Teatru „Maska” w Rzeszowie.


            
Podczas rozpoczynającego wakacje weekendu 23-24 czerwca odbyły się Dni Gminy Lubenia. W pierwszym dniu świętowania na scenie zaprezentowały się zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni, oraz szkoły podstawowe z terenu gminy. Blok sportowych konkurencji przygotowało Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Gminy Lubenia "Aktywni Razem", a druhowie z wszystkich gminnych jednostek OSP przeprowadzili widowiskowe pokazy strażackie. Aktywny dzień zakończyła zabawa taneczna.
Drugi dzień obfitował w  występy zaproszonych artystów wśród których znaleźli się: Delfina i Bartek z pokazem akrobatycznym, Orkiestra Dęta "Hejnał" z Haczowa, Kapela Hanki Wójciak, zespół 'Kaktooz", a także warsztaty eksperymentalne "Mądry dzieciak". Gwiazdą wieczoru był zespół "Power Play". Całość imprezy zwieńczył pokaz fajerwerków, oraz zabawa taneczna.

Piknik Rodzinny w Siedliskach odbył się 27 maja. W programie znalazły się występy Zespołu Show Dance ze Straszydla, dziecięcych grup ZPiT "Lubenka", blok konkursów i zabaw dla dzieci pod tytułem "W krainie Jaskiniowców", a także pokazy strażackie w wykonaniu OSP z Siedlisk. Ponadto wystąpili: Trio Klezmer Band, Zespół wokalny "Jedna Chwila", a gwiazdą wieczoru był discopolowy zespół 4EVER.


 W dniach 22-30.03.2018 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni odbyła się wystawa prac zgłoszonych do XX Gminnego Konkursu Palm i Pisanek Wielkanocnych. Liczny udział dzieci i młodzieży gimnazjalnej w konkursie, zaowocował pięknie wykonanymi palmami i mnóstwem pisanek. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dyrektorom i nauczycielom szkół naszej gminy za przygotowanie prac i pielęgnowanie pięknej tradycji wielkanocnej.
W poniedziałkowy wieczór 12 lutego, w Domu Kultury w Siedliskach, Scena Propozycji Uniwersytetu Rzeszowskiego wystawiła spektakl o bł. ks. Józefie Kowalskim pt. "Józef Błogosławiony".  W zakładce "galeria" kilka zdjęć z tego wydarzenia.Zajęcia feryjne w filiach GOK-u w Siedliskach i Straszydlu odbyły się w dniach 29.01-02.02.2018r. Oprócz zajęć artystycznych, gier i zabaw dla uczestników zorganizowano wyjazd do sali zabaw "Fantazja' oraz Teatru "Maska" . Spektakl "Tylko jeden dzień" oraz spotkanie z konstruktorem lalek wzbudziły ogromny entuzjazm dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia na wakacjach.


 
Z uwagi na remont sali widowiskowej w Lubeni, tegoroczne "Spotkanie z kolędą " odbyło się w sali Domu Kultury w Siedliskach w dniu 21.01.2018r. Przepiękny koncert kolęd i pastorałek wykonały wszystkie grupy ZPiT "Lubenka", Kapela Ludowa  z Lubeni, Zespół Śpiewaczy "Lubenianki" oraz Chór OSP z Lubeni z towarzyszeniem Zespołu Estradowego "Pasjonaci". Zapraszamy do galerii zdjęć.

W ramach przygotowań do świąt w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni oraz filiach w Siedliskach i Straszydlu zorganizowano cykl warsztatów rękodzieła. W galerii można obejrzeć zdjęcia z tych twórczych zmagań.

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się 11 listopada w Lubeni. Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji ojczyzny. Bezpośrednio po mszy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Straszydlu przedstawili program artystyczny a Chór OSP z Lubeni z wykonał koncert pieśni patriotycznej. W galerii zdjęć krótka fotorelacja.


Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych był okazją do zorganizowania przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni oraz filie w Siedliskach i Straszydlu warsztatów tworzenia stroików nagrobnych.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

W niedzielę 3 września w Straszydlu odbyły się "Ziemniaczane Harce". Pomimo niesprzyjającej pogody do konkursu na najsmaczniejsza potrawę z ziemniaków stanęło 15 grup, którym nie zabrakło pomysłowości  w przygotowaniu ziemniaczanych specjałów. Oprócz kulinarnych zmagań na scenie zaprezentowali się różni artyści - na ludowo i na współcześnie. Zapraszamy do galerii.
Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się w Siedliskach  dniu 20.08.2018r. Na uroczystość mieszkańcy gminy przygotowali 12 wieńców zachwycających pomysłowością i kunsztem wykonania. Po mszy na placu obok Domu Kultury gdzie odbyło się uroczyste przekazanie chleba i część artystyczna. Zapraszamy do galerii zdjęć.W dniach od 7 do 11 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni oraz filiach w Siedliskach i Straszydlu odbyły się zajęcia wakacyjne.  Wzięło w nich udział 70 dzieci z terenu naszej gminy. Oprócz zajęć artystycznych, gier i zabaw w programie znalazły się też wyjazdy do kina i kręgielni. Do zobaczenia na feriach zimowych!


 
 W słoneczną niedzielę 9 lipca odbyło się doroczne Malinowe Święto w Sołonce. W konkursie na najsmaczniejszy placek z malinami padł kolejny rekord ilości przygotowanych ciast. W tym roku zgłoszonych zostało aż 32 wypieki! Zapraszamy do galerii zdjęć.Letnia pogoda nie zawiodła podczas obchodów "Dni Gminy Lubenia" w dniach 24-25.06.2017r. Swoje programy artystyczne zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy, zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni, strażacy a także zaproszeni artyści. Niekwestionowaną gwiazdą imprezy był zespół "Long&Junior" ze swoimi przebojami i żywiołowym występem. Kolejne imieniny gminy już za rok! W zakładce "Galeria" krótka fotorelacja z imprezy.


W ostatnią majową niedzielę 28 maja 2017r na placu obok Domu Kultury w Siedliskach odbył się "Piknik Rodzinny". Organizator przygotował szereg atrakcji dla najmłodszych, jak również dla trochę starszych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce "Galeria"


W dniu 29 kwietnia br. nasza "Lubenka" wzięła udział w IX Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym  "Zagłębie i Sąsiedzi" w Dąbrowie Górniczej.
Krótka fotorelacja w zakładce galeria.

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni przeprowadził wśród uczniów szkół z terenu gminy XIX Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych. Cieszył się on ogromną popularnością o czym świadczy liczba dzieci i młodzieży biorących w nim udział. W tym roku do konkursu stanęło 144 uczestników prezentując 97 prac. Wszystkim biorącym udział w konkursie i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za tak liczny udział. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Zajęcia feryjne w GOK- u w Lubeni oraz filiach w Siedliskach i Straszydlu odbyły się w dniach 16-20.01.2017r. Uczestniczące w nich dzieci (a było ich w sumie ponad 70) wykonały piękne laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka, dekoracje oraz kartki walentynkowe. Stałym punktem zajęć był ulubiony przez dzieci kącik kucharski. Tym razem uczestnicy przygotowali pyszne kanapki. Zwieńczeniem ferii były zorganizowane przez GOK wyjazdy do sali zabaw Fantazja i do kina "Helios" na film animowany "Sing". Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy na zajęcia wakacyjne. Zapraszamy do galerii zdjęć.Tegoroczne "Spotkanie z kolędą" odbyło się 15.01.2017 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni. Zaproszeni goście oraz publiczność wysłuchali koncertu przepięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu ZPiT "Lubenka", Zespołu Śpiewaczego "Lubenianki oraz Chóru OSP z Lubeni z towarzyszeniem Zespołu Estradowego "Pasjonaci". Koncert zakończył się wspólnym śpiewem kolęd. W zakładce "galeria" można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.8.01.2017r w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni odbył się spektakl pt. "Dotyk anioła". Widowisko wg. poezji Andrzeja Kalandyka w reżyserii Andrzeja Piecucha, przygotowała młodzież gminy Lubenia - uczestnicy projektu "Sieć miejsc przyjaznych młodym". Zapraszamy do galerii zdjęć.


W GOK-u w Lubeni oraz filiach w Siedliskach i Straszydlu,  przedświąteczny czas wypełniły różnego rodzaju warsztaty rękodzieła. W całym cyklu zajęć udział wzięło blisko 60 osób. Uczestnicy wykonali piękne szkatułki, świąteczne medaliony i przestrzenne bombki. W galerii zdjęć można obejrzeć efekty tych twórczych spotkań.

25 listopada w Domu Kultury w Siedliskach odbyły się eliminacje rejonowe Wojewódzkiego Konkursu "Literatura i dzieci - Nasze pasje". Eliminacje swoim zasięgiem obejmowały gminy Tyczyn, Błażowa, Chmielnik, Dynów, Hyżne, Lubenia, Czudec, Frysztak, Wiśniowa, Strzyżów i Niebylec. Spośród 40 prezentacji w dwóch kategoriach wiekowych, jury wyłoniło uczestników, którzy otrzymali nominację do finału konkursu w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Zapraszamy do zakładki "galeria".


Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada odbyły się w kościele parafialnym w Lubeni.Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny z udziałem władz gminy, zaproszonych gości, oraz licznie zgromadzonych mieszkańców. Ksiądz proboszcz wygłosił piękne kazanie nawiązujące do najlepszych patriotycznych tradycji naszego kraju. Bezpośrednio po mszy świętej dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Sołonki zaprezentowały montaż słowno – muzyczny oparty na pieśniach i poezji patriotycznej. Na zakończenie uroczystości, Chór OSP z Lubeni z towarzyszeniem Zespołu Estradowego „Pasjonaci” wykonał piękny koncert złożony z piosenek żołnierskich, pieśni religijnych i patriotycznych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych w GOK-u w Lubeni, oraz filiach w Siedliskach i Straszydlu, odbyły się warsztaty tworzenia wianków nagrobnych.  Uczestniczki wykonały piękne i oryginalne wianki na groby swoich bliskich. W galerii krótka fotorelacja i zdjęcia wykonanych prac.Seniorzy zrzeszeni w Klubach działających przy GOK-u w Lubeni, 19 października odwiedzili Muzeum bombek choinkowych w Nowej Dębie. Obejrzeli wystawę misternych ozdób w przeróżnych kształtach, byli także świadkami niezwykle ciekawego procesu produkcji i zdobienia. Ciekawym punktem wyprawy był udział w warsztatach, na których każdy uczestnik mógł samodzielnie pomalować bombkę.

W drodze powrotnej grupa zwiedziła również Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej. Zapraszamy do zakładki "galeria".
 

Ziemniaczane Harce za nami! Dopisała pogoda i w piękne wrześniowe popołudnie na plac obok Domu Kultury w Straszydlu zjechało bardzo wielu gości. Oprócz rekordowej liczby stoisk z potrawami w konkursie na najsmaczniejszą potrawę ziemniaczaną, można było miło spędzić czas przy występach zaproszonych artystów. Na scenie zaprezentowali się: Zespół "Show Dance" ze Straszydla, grupa taneczna  "Steeet Dance", ZPiT "Rochy" z Sędziszowa Młp, oraz Kapela Ludowa "Młoda Harta". Gwiazdą wieczoru był zespół "Megitza Trio"- finaliści programu "Mam Talent". Zainteresowani uprawą ziemniaków mogli zasięgnąć fachowych porad przy stoisku przygotowanym przez PODR w Boguchwale, a także wziąć udział w konkursie wiedzy o ziemniaku. Całość imprezy zakończyła zabawa taneczna z zespołem "Aspekt".

W ostatnim wakacyjnym tygodniu, w  Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni oraz filiach w Siedliskach i Straszydlu, odbyły się zajęcia wakacyjne. Na uczestników czekało wiele atrakcji: gry, zabawy, zajęcia artystyczne, a także wyjazd do kina i sali zabaw.21.08.2016 w Sołonce odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą z poświęceniem plonów. Po mszy na placu obok kościoła odbyło się uroczyste przekazanie chleba Panu Wójtowi, a po nim część bogata artystyczna, oraz konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Na scenie zaprezentowali się: ZPiT "Lubenka" z towarzyszeniem Kapeli Ludowej z Lubeni, Kapela Podwórkowa "Paka Sędzisza", oraz Szkoła Walki i Samoobrony "Bushi do" ze Straszydla. Gwiazdą wieczoru był folkowy zespół "Tuhaj bej". Uroczystości zakończyły się zabawą taneczną z zespołem "Cantares".


Malinowe Święto w Sołonce za nami! W tym roku do konkursu na najsmaczniejszy placek z malinami została zgłoszona rekordowa liczba 27 placków. Oprócz fantastycznych wypieków, uczestnicy imprezy mogli degustować koktajle owocowe. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sołonce,  Zespół Śpiewaczy "Kalina" z Lutoryża z towarzyszeniem Kapeli Ludowej, a także działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni Zespół Estradowy "Pasjonaci". Gwiazdą wieczoru był Mirosław Szołtysek i jego śląskie szlagiery. Imprezie towarzyszyły stoiska promocyjne i handlowe, oraz darmowe zjeżdżalnie i trampoliny dla dzieci.Całość zakończyła zabawa taneczna. Zapraszamy do galerii zdjęć.


W pierwszy wakacyjny weekend świętowaliśmy Dni Gminy Lubenia. Sobotnie obchody rozpoczął koncert grup dziecięcych i młodzieżowej ZPiT "Lubenka". Po nich zaprezentowali się tancerze z Zespołu Tańca Współczesnego "Show Dance" ze Straszydla, oraz zespół "SuperStars" ze Szkoły Podstawowej w Lubeni. Muzycznych wrażeń dostarczyły zespoły "Natural Mystic" oraz "Lachersi"- finaliści 5 edycji telewizyjnego programu "Must be the music". Sobotnie świętowanie zakończyła zabawa taneczna z zespołem "Morfeusz". Niedziela upłynęła pod znakiem turnieju rycerskiego, tańców pełnych energii w wykonaniu zespołu "Lovzar" z dalekiej Czeczenii, muzycznych coverów  grupy "Kaktooz", oraz rockowych brzmień zespołu "Pisk" i gwiazdy wieczoru "KSU". Całość zwieńczył efektowny pokaz sztucznych ogni oraz zabawa z zespołem "Alex". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce "Galeria".Piknik Rodzinny w Siedliskach odbył się w słoneczną niedzielę 22 maja. Program wypełniły występy najmłodszych grup Zespołu Pieśni i Tańca "Lubenka", animacja dla dzieci pt. "Zuzia i Bimbek show", oraz koncerty zespołów "Garash" i "Dzikie Pola". Ogromną  atrakcją dla dzieci były darmowe zjeżdżalnie, trampolina i dmuchany zamek. Piękna pogoda zachęcała do rodzinnego spędzenia wolnego czasu. Zapraszamy do zakładki "Galeria", gdzie znajdą Państwo zdjęcia z tej imprezy.
Gminne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 maja przygotowane zostały przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Lubeni. W kościele parafialnym w Lubeni, po uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny, młodzi artyści ubrani w stroje z epoki, przedstawili inscenizację obrazującą sytuację polityczną w czasie uchwalania Konstytucji 3 Maja. Ponadto chór kameralny "Adoramus" wykonał koncert pieśni patriotycznych. W zakładce "Galeria" można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.


XVIII Gminny Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych zaowocował 103 pracami przygotowanymi przez 142 wykonawców. Jak co roku konkursowe prace zaskakiwały różnymi technikami wykonania, kunsztem i oryginalnością. Uczestnicy przygotowali jajka wyklejane, malowane, zdobione włóczką, filcem, cekinami a także piękne wielkanocne kompozycje. Jury konkursy pragnie podkreślić wysoki poziom prezentowanych prac. Dziękujemy dzieciom i młodzieży za tak liczny udział w konkursie, a nauczycielom i opiekunom za podtrzymywanie, kultywowanie i ochronę pięknej, ludowej tradycji zdobienia palm i pisanek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce "Galeria"


W Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni w Niedzielę Palmową 20.03.2016  odbyło się "Misterium Passionis". Przedstawienie w konwencji teatru cieni, według tekstów poetów polskich przygotował Teatr "Jaruga" Andrzeja Piecucha. Wyreżyserował i scenografię przygotował Andrzej Piecuch.
Zdjęcia w zakładce "Galeria".

W Domu Kultury w Siedliskach w środę 16 marca odbyły się warsztaty ph. "Wielkanocne aranżacje". Uczestniczki przygotowały oryginalne dekoracje świąteczne, z wykorzystaniem różnych materiałów. Krótka fotorelacja w zakładce "Galeria"
Zajęcia w czasie ferii zimowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni oraz filiach w Straszydlu i Siedliskach przyciągnęły w sumie ponad 70 dzieci. Prowadzone były zajęcia artystyczne, kącik kucharski, gry i zabawy świetlicowe, turniej bilardowy itd. Dzieci odwiedziły również  kino "Helios", gdzie obejrzały zabawny film  "Misiek w Nowym Jorku". Największą atrakcją okazał się jednak pobyt w Kręgielni "Galaktyka", gdzie każde z dzieci mogło spróbować swoich sił w grze. Na zakończenie wszyscy zostaliśmy poczęstowani przepyszna pizzą. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w  "Galerii".

Doroczne "Spotkanie z Kolędą"  odbyło się w sali Gminnego Ośrodek Kultury w Lubeni 24.01.2016. Na początku grupa młodzieży z terenu gminy, przedstawiła fragmenty "Jasełek Staropolskich" w reżyserii Andrzeja Piecucha.  Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała również  koncertu w wykonaniu wszystkich grup ZPiT "Lubenka" , Kapeli Ludowej z Lubeni, Zespołu Śpiewaczego "Lubenianki", a także Chóru OSP z Lubeni z towarzyszeniem Zespołu Estradowego "Pasjonaci".  W zakładce "Galeria" fotorelacja z tego wydarzenia.

Młodzi muzycy - uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego w Rzeszowie - filie Lubenia, Siedliska, Czudec, Baryczka, Zaborów - zaprezentowali swoje umiejętności w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni. Piękny koncert kolęd w ich wykonaniu odbył się 21 stycznia br. Zdjęcia w zakładce "Galeria"

23.11.2015 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni odbyły się eliminacje rejonowe do konkursu "Literatura i dzieci-podróże małe i duże". Wśród nagrodzonych przez jury uczestników, znalazły się również dzieci z terenu naszej gminy - Jakub Kalita, Julia Jakubska, Julita Szkoła i Angelika Wiater ze Szkoły Podstawowej w Lubeni, Iwona Wróbel oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sołonce, którzy przygotowali inscenizację. Gratulujemy sukcesów i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce "Galeria"

Tegoroczne gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada odbyły się w kościele w Lubeni. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, a bezpośrednio po niej odbyła się część artystyczna. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lubeni przygotowali montaż-słono-muzyczny, natomiast Chór OSP z towarzyszeniem Zespołu Estradowego "Pasjonaci" zaprezentował koncert pieśni patriotycznych. Krótka fotorelacja w zakładce "Galeria"


  Ziemniaczane Harce w Straszydlu w dniu 06.09.2015r,  jak co roku przyciągnęły wielu uczestników. Stoiska z potrawami konkursowymi przygotowało 14 kół i stowarzyszeń. Zaskakujące połączenia składników, kunsztownie przygotowane wystroje stoisk i mnogość potraw, nie ułatwiały zadania komisji konkursowej wybierającej najsmaczniejsza potrawę ziemniaczaną Bogata część artystyczna i atrakcje dla dzieci to dodatkowe atuty tegorocznych Ziemniaczanych Harców. W zakładce "Galeria" zdjęcia z imprezy.

  W dniach 20-26.08.2015 Zespół Pieśni i Tańca „Lubenka” wraz z Kapelą Ludową, wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu „Ohrid Sun” w Macedonii. Zespół zaprezentował tańce i przyśpiewki z naszego regionu. „Lubenka” była jednym z reprezentantów naszego kraju na festiwalu. Razem z nimi na scenie prezentowały się  zespoły min. z Holandii, Łotwy, Bułgarii, Turcji i Serbii. W zakładce Galeria zdjęcia z Festiwalu.


W tym roku zajęcia wakacyjne odbywały się w dniach 17-21.08.2015 w GOK-u w Lubeni oraz filiach w Siedliskach i Straszydlu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach artystycznych, muzycznych i kulinarnych. Ogromną radość sprawiły uczestnikom zajęć warsztaty pieczenia chleba w Siedlisku Janczar w Pstrągowej. Każde dziecko otrzymało upieczony chleb, który wcześniej własnoręcznie przygotowało. Przejażdżką bryczkami po malowniczych wzgórzach zakończyliśmy tegoroczne wakacje. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce galeria.

Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się w Lubeni. Barwny korowód dożynkowy wraz z dwunastoma wieńcami przemaszerował do kościoła parafialnego w Lubeni, gdzie miała miejsce uroczysta Msza św.
W części artystycznej zaprezentowali się: Kurpiowski Zespół „Pod Borem” przedstawiając żniwne widowisko obrzędowe oraz pieśni kurpiowskie, ZPiT "Lubenka" z pieśniami dożynkowymi i tańcami z różnych regionów, zespół "Bubliczki" oraz "Pasjonaci". Całość zakończyła zabawa taneczna.
Zdjęcia z wydarzenia w  zakładce "galeria".

26.07.2015 w Rymanowie Zdroju po raz 10-ty odbyło się "Wesele Podkarpackie".W widowisku wzięło udział 14 zespołów, m.in Zespół "Straszydlanie".


Kolejne "Malinowe Święto" za nami (12.07.2015). Piękna pogoda, koncerty zespołów, liczne atrakcje dla całej rodziny, rekordowa liczba zgłoszonych placków do konkursu - to wizytówki tegorocznego święta. Fotorelacja z wydarzenia w zakładce "galeria".

Przez weekend 27-28.06.2015 świętowaliśmy Dni Gminy Lubenia. Szeroki wachlarz przygotowanych atrakcji sprawił, że każdy znalazł coś dla siebie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii
21.06.2015 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbył się finał XV Jubileuszowej edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”, połączony z I Podkarpackim Piknikiem Produktów Tradycyjnych i Regionalnych. Panie z Zespołu Śpiewaczego „Lubenianki” na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego, wzięły udział w/w wydarzeniu i podczas koncertu wykonały tradycyjne pieśni z naszego regionu.


Tegoroczny Piknik Rodzinny w Siedliskach odbył się w niedzielę 31.05.2015. Na scenie zaprezentowały się dziecięce grupy ZPiT "Lubenka",  Zespół Tańca Współczesnego "Show Dance" z Domu Kultury w Straszydlu, zespół "SuperStars" ze Szkoły Podstawowej w Lubeni, a także Kapela "Tońko" z Dynowa oraz "Kraków Street Band". Zdjęcia do obejrzenia w "Galerii".

18.05.2015 w Domu Kultury w Straszydlu, odbyły się warsztaty dietetyczne "Jedz smacznie i zdrowo".
Zespół Śpiewaczy „Lubenianki” zaprezentował widowisko „Lubeńskie tuki” podczas  XXVII Wojewódzkiego Konkursu "Ludowe Obrzędy i Zwyczaje" w Giedlarowej, za które otrzymał II miejsce. Konkurs odbywał sie w dniach 25-26.04.2015 r.

Najmłodsza grupa dziecięca Zespołu Pieśni i Tańca "Lubenka", zajęła II miejsce spośród 11 zespołów biorących udział w Wojewódzkim Przeglądzie Form Tanecznych "Pierwsze Kroki" w Głogowie Młp. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

W cyklu warsztatów ozdób wielkanocnych w GOK-u w Lubeni, oraz Domach Kultury w Siedliskach i Straszydlu, uczestniczki wykonały ozdoby świąteczne. Piękne przestrzenne pisanki, zające z sizalu i pisanki decoupage były zapewne ozdobą niejednego wielkanocnego stołu. Krótka fotorelacja w zakładce "Galeria"
 
8 marca w Domu Kultury w Straszydlu odbyło się uroczyste świętowanie Dnia Kobiet. Wśród atrakcji, które czekały na Panie, znalazły się darmowe zabiegi pielęgnacyjne, porady kosmetyczne oraz konkurs z nagrodami przeprowadzony przez firmę AVON. Wieczór uświetnił koncert Trio Kameralnego, w którym instrumentaliści zaprezentowali znane utwory estradowe w swoich aranżacjach. W wesoły nastrój wprowadził publiczność występ artystyczno-kabaretowy w wykonaniu dzieci i młodzieży z Domu Kultury w Straszydlu. Jako ostatnie zaprezentowało się Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Straszydle z koncertem muzyki biesiadnej. Zdjęcia w zakładce "Galeria"
W dniach od 2 do 6 lutego br. w GOK-u w Lubeni oraz Domach Kultury w Siedliskach i Straszydlu odbywały się zajęcia feryjne. Dzieci miały okazje spotkać się z ratownikiem medycznym, który przybliżył im nieco, trudną sztukę udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia artystyczne, oraz wyjazdy do teatru na seans "Królowa śniegu"  i do kina na film "Pingwiny z Madagaskaru" stanowiły nie lada atrakcję. Jak zawsze ogromnym entuzjazmem dzieci cieszył się kącik kucharski, na którym uczestnicy przygotowali pyszne gofry i babeczki z owocami. Dziękujemy dzieciom za rekordowo liczny udział w zajęciach i zapraszamy do stałych form zajęć oferowanych przez nasze placówki. Zdjęcia z zajęć w zakładce "Galeria".


Z okazji Dnia Babci i Dziadka w dniu 23.01.2015 odbył się się program artstyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z Domu Kultury w Straszydlu . Dla Szanownych Gości wystąpił również zespół kameralny z minirecitalem muzyki rozrywkowej.W niedzielne popołudnie 18 stycznia 2015, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni odbyło się doroczne "Spotkanie z kolędą". W koncercie wzięli udział: ZPiT "Lubenka"- grupy dziecięce, grupa reprezentacyjna i oldboye, Kapela Ludowa z Lubeni, Chór OSP z Lubeni z towarzyszeniem Zespołu Estradowego "Pasjonaci"oraz Grupa Kolędnicza - Schola i Akcja Katolicka z parafii św. Józefa z Siedlisk, która zaprezentowała widowisko kolędnicze. Na zakończenie koncertu odbyło się wspólne kolędowanie zespołów i publiczności. Zdjęcia w zakładce "Galeria".


 
11 listopada 2014  obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości w naszej gminie rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Lubeni. Bezpośrednio po Mszy św. poczty sztandarowe przemaszerowały do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni, gdzie odbyła się część artystyczna. Wystąpili w niej: grupa Kameralna "Armonica" pod kierownictwem Rafała Wilka, uczniowie Publicznego Gimnazjum w Siedliskach z programem słowno-muzycznym,  oraz Chór OSP z Lubeni z towarzyszeniem zespołu "Pasjonaci" w koncercie pieśni patriotycznej. W zakładce "Galeria" zdjęcia z uroczystości.

W poniedziałek 27.10.2014 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni oraz w Domu Kultury w Straszydlu odbyły się warsztaty, na których każda uczestniczka wykonała stroik nagrobny. Panie skomponowały piękne stroiki ze świeżych gałązek jodły, bukszpanu, świerka, żywotnika i ozdobiły kwiatami chryzantem, róż i innych sztucznych dodatków. W zakładce Galeria można podziwiać niektóre z wykonanych stroików.

W niedzielę 12 października w Pakoszówce k. Sanoka odbyła sie II Biesiada Pakoszowska. Panie z Zespołu Śpiewaczego "Lubenianki" z towarzyszeniem ZPiT "Lubenka" zaprezentowały widowisko " Lubeńskie tuki". Wystąpiła również Kapela Ludowa z Lubeni. Nasze zespoły spotkały się z niezwykle ciepłym i serdecznym przyjęciem. Każdy
z występujących zespołów otrzymał pamiątkowy dyplom i album.


        
Tegoroczne "Ziemniaczane Harce" w Straszydlu odbyły się w dniu 07.09.2014r. Piękne i słoneczne, niedzielne popołudnie zachęciło mieszkańców gminy i okolic do odwiedzenia imprezy, gdzie oprócz wystawy ziemniaków konsumpcyjnych, przygotowanej przez PODR w Boguchwale, oraz wielu atrakcji dla dzieci, odbył konkurs na 'Najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków" . Wzięło w nim udział 16 różnych organizacji, kół, klubów i stowarzyszeń z terenu województwa. Lokalna Grupa Działania "Trygon" przygotowała stoisko promocyjne, a także stoisko z potrawami regionalnymi przeznaczonymi do degustacji. Zdjęcia z imprezy w zakładce "Galeria"
W dniu 17.08.2014 w Straszydlu odbyły się Dożynki Gminne. 12 pięknych wieńców dożynkowych, przygotowanych przez mieszkańców naszej gminy, było ozdobą korowodu dożynkowego, który wyruszył z placu obok Domu Kultury, na uroczystą mszę św. w kościele w Starszydlu. Po uroczystościach w kościele, korówód powrócił na plac, gdzie ZPiT "Lubenka" przekazał chleb włodarzom gminy. W części artystycznej zaprezentowali się m.in. ZPiT "Lubenka" a także zaproszeni goście. Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w zakładce "Galeria".

                   


Dzieci tańczące w ZPiT "Lubenka", wraz z opiekunami odwiedziły Koziołka Matołka w Pacanowie. Zwiedzanie Europejskiego Centrum Bajek to fantastyczna przygoda.
W dniu 13.07.2014 w Sołonce odbyło się doroczne Malinowe Święto. Sprzyjająca aura zachęcała do zabawy. Do konkursu na najsmaczniejszy placek z malinami zgłoszono rekordową liczbę - 17 placków. Imprezę uświetniły występy zespołów artystycznych. W zakładce "Galeria" krótka fotorelacja.
Przy pięknej, letniej pogodzie, w dniach 28-29.06.2014, świętowaliśmy Dni Gminy Lubenia. Wśród wielu atrakcji pojawiły się występy dziecięcych grup ZPiT "Lubenka" oraz zaproszonych artystów m.in. Centrum Sztuki Wokalnej z Rzeszowa, Kapeli Podwórkowa "To i owo", zespołów Show Dance ze Starszydla, SuperStars z Lubeni, Flimero Cheerleaders i wiele innych. Zdjęcia w zakładce "Galeria"

Panie z Zespołu Śpiewaczego "Lubenianki" wzięły udział w dorocznych Prezentacjach Tradycyjnych Potraw Wiejskich „Włościańskie Jadło” w Giedlarowej w dniu 25 maja, prezentując potrawy z naszego regionu.
W dniu 11 maja br. odbył się VIII Wojewódzki Przegląd Form Tanecznych "Pierwsze kroki" w Głogowie Małopolskim. Grupa dziecięca Zespołu Pieśni i Tańca "Lubenka" wytańczyła II miejsce w kategorii wiekowej 10-15 lat. Gratulujemy serdecznie udanego debiutu i życzymy dalszych sukcesów!

"W hołdzie Wielkiemu Świętemu Janowi Pawłowi II" - to tytuł koncertu jaki wykonali uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego nr 3 w Rzeszowie - filie Czudec, Zaborów, Baryczka, Lubenia.

Koncert odbył się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni w dniu 28.04.2014.W dniu 24.04.2014 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni odbyła się wystawa w związku

z kanonizacją Jana Pawła II. Zdjęcia z wydarzenia w zakładce "Galeria"

 


 


W XVI Konkursie Palm i Pisanek Wielkanocnych wzięło udział blisko 120 wykonawców, prezentując 170 prac. Wszystkie konkursowe prace zaskakiwały kunsztem wykonania i pomysłowością. W zakładce "Galeria" krótka fotorelacja.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni oraz Domach Kultury w Siedliskach i Straszydlu odbył się cykl pokazów i warsztatów kulinarnych. Zdjęcia do obejrzenia w zakładce "Galeria".

 

  

W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni  w dniu 26.01.2014 odbyło się doroczne "Spotkanie z kolędą". W zakładce "Galeria" można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

 
We wtorek 19.11.2013, w Domu Kultury w Straszydlu, odbył się kurs i pokaz "Dekoracje z sizalu".
Panie, które wzięły w nim udział wykonały piękne dekoracje kwiatowe.

 
 
 

Eliminacje rejonowe do Podkarpackiego Konkursu "Literatura i dzieci-Najbliżsi" odbyły się 20.11.2013r  w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni. Jury doceniło wysoki poziom zaprezentowanych utworów

i wyłoniło laureatów, którzy wezmą udział w uroczystej Gali połączonej z wernisażem wystawy prac plastycznych w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w dniach 3-4.12.2013.

 Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Lubenia rozpoczęła uroczysta Msza Św.

w kościele parafialnym w Lubeni. Część artystyczną w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Straszydlu, grupa wokalna "Adoramus" z Rzeszowa, oraz Chór OSP z Lubeni z towarzyszeniem zespołu "Pasjonaci".

Zapraszamy do galerii zdjęć. 


W środę 23.10.2013r w Domu Kultury w Siedliskach, oraz w poniedziałek 28.10.2013r w Domu Kultury w Straszydlu, odbyły się kursy i pokazy stroików nagrobnych. Uczestniczki wykonały piękne stroiki, wykazując się niezwykłą inwencją twórczą i kreatywnością.Zapraszamy do galerii zdjęć.


        

Piękna, wrześniowa aura towarzyszyła tegorocznym Ziemniaczanym Harcom. Do konkursu na najsmaczniejsza potrawę ziemniaczaną zgłosiło się 17 kół i stowarzyszeń z terenu gminy i okolic. Liczne potrawy przygotowane przez uczestników konkursu, zostały jak co roku przeznaczone do degustacji przez odwiedzających. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce "Galeria"


 


15.08.2013 w Siedliskach odbyły się Dożynki Gminne. Swoje wieńce zaprezentowało 10 grup wieńcowych z terenu gminy.Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć w  zakładce "Galeria".

 

 


Malinowe Święto w Sołonce odbyło się 21.07.2013. Do konkursu na "Najsmaczniejszy placek z malinami" zostało zgłoszone 16 placków. Konkursowi towarzyszyły występy zespołów artystycznych. Fotorelacja w "Galerii".


 

W dniach 29-30.06.2013 odbył się Jubileusz 35-lecia ZPiT "Lubenka" połączony z Dniami Gminy Lubenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 


Coroczny Piknik Rodzinny odbył się w Siedliskach w dniu 26.05.2013. Swój program artystyczny zaprezentowali m.in. najmłodsi tancerze Dziecięcego Zespołu Tanecznego. Zdjęcia w zakładce "Galeria".
   

27.01.2013 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni odbyło sie coroczne "Spotkanie z kolędą".Zespół Śpiewaczy "Lubenianki" zaprezentował widowisko "Wilijo w Lubyni" oraz piękne,a często zapomniane kolędy. W koncercie wystąpili również : ZPiT  "Lubenka",

Kapela Ludowa z Lubeni oraz Chór OSP z Lubeni z towarzyszeniem zespołu " Pasjonaci".

Zdjęcia z koncertu w zakładce "Galeria".

 


 


 

 

2012 r.


 

15.11.2012 r w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje rejonowe do konkursu

"Literatura i dzieci". Tegoroczna edycja konkursu nosiła tytuł "KRAJOBRAZY".

Krótka fotorelacja w zakładce GALERIA

 


 

 W niedzielę 09.09.2012 roku w Straszydlu, przy pięknej, wrześniowej pogodzie,

odbyła się coroczna impreza pod nazwą "Ziemniaczane Harce" .

Zdjęcia w zakładce  "Galeria".


 


  

W dniu 26.08.2012 r w Sołonce odbyły się  Gminne Dożynki. Zapraszamy

do obejrzenia zdjęć w zakładce " Galeria"

 

 


 

29 lipca w Rymanowie Zdroju odbyła sie VII Edycja Wesela Podkarpackiego.

 Zespół Regionalny Starszydlanie zaprezentował bramę weselną.

Krótka fotorelacja w zakładce galeria.

 

 Zespół Pieśni i Tańca " LUBENKA"

W dniach 28.08.2012 -06.08.2012 ZPiT "Lubenka " gościł w niemieckim Laggenbeck na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym.

 

   W dniu 16.08.2012 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni odbył się wernisaż wystawy  Anny Fourgot-Raczak, artystki na stałe mieszkającej we Francji, a wywodzącej się ze Straszydla. Zapraszamy do obejrzenie zdjęć w galerii.  

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich Seniorów na "POWITANIE LATA"

 pod grzybkiem w dniu 21.06.2012 od godz. 19:00. W planie ognisko z  pieczeniem kiełbasy,

wspólne śpiewanie i jak zawsze wspaniała atmosfera.

 

Zapraszamy również nowych sympatyków naszego Klubu

do udziału w spotkaniach w trzeci czwartek miesiąca.

 


 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni serdecznie zaprasza na PIKNIK RODZINNY

w Siedliskach w dniu 27.05.2012 od godz. 16:30 (obok Domu Kultury).

W programie liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Szczegóły na afiszach.

 


 

 

Rada Gminy Lubenia, Wójt Gminy Lubenia,Gminny Ośrodek Kulturyw Lubeni zapraszają na obchody

221 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Program:

godz. 11.00 - Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Lubeni

godz. 16.00 - część artystyczna (sala Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni)

                   - montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Lubeni

                   - koncert patriotyczny pt. "MASZRUJĄ STRZELCY, MASZERUJĄ" w wyk. solistów i grupy artystycznej Centrum Sztuki 

                     Wokalnej w Rzeszowie

 


 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza do KLUBU SENIORA na spotkanie z kosmetyczką. Temat spotkania: SKUTECZNE SPOSOBY NA POPRAWĘ URODY. 19 kwietnia 2012r. godz. 18.00 - Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni, 24 kwietnia 2012r. godz. 18.00 Dom Kultury w Straszydlu

 

ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W SPOTKANIACH KLUBU SENIORA. DK STRASZYDLE-TRZECI CZWARTEK MIESIĄCA GODZ.18.00, GOK LUBENIA-OSTATNI CZWARTEK MIESIĄCA GODZ.18.00 


 

 

2011 r.

 


 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza na WIECZÓR ADWENTOWY w wyk. Naturalnego Teatru Wiejskiego z Lubeni dnia 16 grudnia 2011r. o godz. 18.30 w sali  GOK Lubenia

 

 


 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni informuje iż wyjazd do kina członków Klubu Seniora odbędzie się dnia 11.10.2011r. (wtorek) ok. godz. 16.00 / Seans rozpoczyna się o godz. 17.00/  Zapisy zbierane będą do 05.10.2011r. w GOK Lubenia

 


 

 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza na ZIEMNIACZANE HARCE dnia 4 września 2011r. (niedziela) o godz. 16.00 - plac obok Domu Kultury w Straszydlu

 


 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni  zaprasza członków Klubu Seniora na spotkanie ogniskowe w dniu 25 sierpnia (czwartek) 2011r. o godz. 18.00 - górny grzybek w Lubeni.

 


 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza na DNI GMINY LUBENIA dnia 14 sierpnia 2011r. od godz. 16.00 , dnia 15 sierpnia 2011r. od godz. 14.00 - stadion sportowy w Lubeni. 

 


 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza na spotkanie KLUBU SENIORA w Domu Kultury w Straszydlu dnia 28 lipca 2011r. (czwartek) o godz. 18.00


 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza na spotkanie KLUBU SENIORA w Domu Kultury w Siedliskach dnia 26 lipca 2011r. (wtorek) o godz. 19.00  


 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni, Dom Kultury w Siedliskach, Dom Kultury w Straszydlu zaprasza dzieci na ZAJĘCIA WAKACYJNE, które odbędą się w dniach od 18 do 22 lipca 2011r. ( pon. -  pt.) w godz. 13.00 - 16.00

Od 18 - 22 lipca 2011r. (pn. - pt.) zajęcia wakacyjne w Lubeni odbędą się w godz. 9.00 - 12.00


 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza na "MALINOWE ŚWIĘTO" dnia 17 lipca 2011r. (niedziela) - godz. 15.00 w Sołonce (plac obok kościoła)


 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza na "PIKNIK RODZINNY" dnia 29 maja 2011r. (niedziela) -  godz. 16.30 w Siedliskach (obok Domu Kultury)

 


 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza na kolejne warsztaty rękodzieła ludowego z panią Beatą Olchowy  

- DK Siedliska 19 maja 2011r.(czwartek) godz. 17.00 - sala DK w Siedliskach

- DK Straszydle 20 maja 2011r. (piątek) godz. 17.00 - sala DK Straszydle

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy !!!

 


 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza na Spotkanie KLUBU SENIORA w Lubeni dnia   12 maja (czwartek) 2011r. o godz. 18.00.

 


 

 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza na spotkanie KLUBU SENIORA dnia 14.04.2011r. (czwartek) o godz. 18.00 w GOK w Lubeni. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy !!!

 


 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza na Warsztaty Bibułkarstwa (kwiaty z bibuły) dnia 5.04.2011r. o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy !!!

 


 

 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza na spotkanie KLUBU SENIORA - Dom Kultury Siedliska 29.03.2011r. - godz. 18.00   Dom Kultury Straszydle 31.03.2011r. - godz. 17.00

 


 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni Publiczne Gimnazjum w Siedliskach zaprasza na wystawę pt. "Fotografia sposobem na nudę" uczniów Publicznego Gimnazjum im. bł. ks. Józefa Kowalskiego w Siedliskach. Wystawa czynna od 21.03 - 31.03.2011r. w godz. 9.00 - 17.00 - sala Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni.


 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza na Warsztaty Rękodzieła Ludowego (koronki, haft, robótki na drutach i inne)   z panią BEATĄ OLCHOWY

Dom Kultury w Siedliskach - 22.03.2011r. godz. 17.00 sala DK w Siedliskach

Dom Kultury w Straszydlu - 24.03.2011r. godz. 17.00 sala DK w Straszydlu

 

 


 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni Publiczne Gimnazjum w Siedliskach zaprasza na wernisaż wystawy fotografii uczniów Publicznego Gimnazjum im. ks. Józefa Kowalskiego w Siedliskach          " Fotografia sposobem na nudę" dnia 21.03. 2011r o godz. 13.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni.

 


 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne KLUBU SENIORA w dniu 17.03.2011r (czwartek) o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni

 


 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni serdecznie zaprasza na WARSZTATY BIBUŁKARSTWA ( kwiaty z krepiny, palmy oraz stroiki świąteczne )  

02.03.2011r (środa) godz. 16.00 - sala Domu Kultury w Straszydlu          

01.03.2011r (wtorek) godz. 16.00 - sala Domu Kultury w Siedliskach

Koszt zakupionych materiałów pokrywają uczestnicy warsztatów !!!

Program Warsztatów

 


 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza wszystkich zainteresowanych na wystawę IKON, KORONKI, HAFTU I RZEŹBY - BEATY OLCHOWY dnia 05.02.2011r. (sobota)  o godz. 16.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni.

Program wernisażu wystawy

 


 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni, Dom Kultury w Straszydlu, Dom Kultury w Siedliskach zaprasza dzieci na FERIE ZIMOWE w dniach 24 - 28 01.2011 r. (poniedziałek - piątek) w godz. 13.00 - 16.00
 
 
 

 
Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni zaprasza na "SPOTKANIE Z KOLĘDĄ" dnia 23.01.2011 r. o godz. 16.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubeni.
 

 

 

 


 


 

Urząd Gminy Lubenia
36-042 Lubenia 131


Sekretariat: (17) 85 03 914

Sekretariat: (17) 85 03 915

Fax: (17) 87 55 090

e-mail: ug@lubenia.pl

 

Godziny urzędowania
Poniedziałek: 7:30 – 17:00
Wtorek  7:30 – 15:00

Środa  7:30 - 15:30

Czwartek 7:30 - 15:00

Piątek 7:30 - 15:00

NR KONTA BANKOWEGO


08 9161 0001 2001 0000 0127 0003

BS Lubenia


Urząd Stanu Cywilnego

tel: (17) 87 55 092

 Sekretarz Gminy

tel: (17) 87 55 093

 Podatki i opłaty lokalne

tel: (17) 87 55 094

 Gospodarka komunalna

tel: (17) 87 55 099

Awarie na sieci wod-kan

664 498 788, 664 497 988

Kanalizacja, wodociągi - fakturowanie

tel: (17) 8755091

Gospodarka odpadami, ewidencja działalności gospodarczej 
tel: (17) 85 03 927

Skarbnik Gminy
tel: (17) 87 55 095

Geodezja

tel: (17) 85 03 917

Inwestycje, zamówienia publiczne 

tel: (17) 85 03 916

Budownictwo

tel: (17) 87 55 096

Zarządzanie kryzysowe
tel: (17) 87 55 097

Kasa

tel: (17)85 03 919

 Rada Gminy

tel: (17) 85 03 926

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Kierownik: 17 230 48 58

Pomoc społeczna- pracownicy socjalni: 17 230 48 60

Świadczenia rodzinne: 17 230 48 59

Kliknij aby zobaczyć całą
strukturę naszego serwisu

Mapa serwisu

Copyright © '2007 Urząd Gminy Lubenia

strona główna   wstecz   do góry

realizacja OFFNET